Durų remontas, šarvo durų atnaujinimasKauno, Vilniaus, Klaipėdos apskrityse

Visuomeninių pastatų durų remontui – specialus laikas

Visuomeninių pastatų durų remontui – specialus laikas

Siekiant bet kurio nuolat vartojamo daikto ilgaamžiškumo, būtina nuolatinė jo priežiūra bei savalaikis net pačių smulkiausių gedimų remontas. Ši taisyklė yra aktuali ir visoms durims, o ypač – visuomeninių pastatų, nes dėl didelių žmonių srautų visos durys ir jų detalės dėvisi žymiai greičiau. Todėl visuomet svarbu kviesti meistrą, vos pastebėjus pirmuosius durų rakinimo pokyčius, kol dar nėra rizikos pasilikti įkalintiems užstrigusios spynos.

Remontuodami visuomeninių patalpų duris netrikdome kolektyvo darbo ir klientų srauto

Svarbiausia šių durų remonto sąlyga yra operatyvumas ir konkrečiai įmonei priimtinas durų remonto laikas. Visuomeninės paskirties pastatų ir patalpų duris remontuojame tuomet, kai sumažėja pro jas praeinantys žmonių srautai. Todėl duris bei spynas remontuoti ar keisti galime kiekvienai įmonei, įstaigai ar organizacijai priimtinu metu, o taip pat ir prieš ar po darbo laiko.

Bet kurios visuomeninės paskirties patalpose vykdomos veiklos būtina sąlyga – ne tik užtikrinti, kad darbo metu klientai įeitų ir išeitų, bet ir prisitaikyti taip, kad įprastu ritmu vyktų įmonės darbas. Pvz., kad nenutrūktų sklandžios tiekimo grandinės remontuojant sandėlių duris (produktų, žaliavų įvežimas ir išvežimas, ir pan.), įprastas vidaus patalpų temperatūros palaikymas; juk niekas nenori, kad kavinėje ar mokykloje pro remontuojamas duris žiemą padvelktų šaltis ir švilpautų vėjai.

Viešųjų pastatų spynų ir durų remonto laiką suderiname, esant mažiausiems žmonių srautams arba kai jų visai nėra

Viešųjų pastatų spynų ir durų remonto laiką suderiname, esant mažiausiems žmonių srautams arba kai jų visai nėra.

Todėl pastebėjus pirmuosius durų varstymo ar spynų rakinimo strigimus, svarbu kuo skubiau kviesti durų remonto meistrą, nes kuo mažesnė problema, tuo sparčiau ir mažesnėmis laiko bei pinigų sąnaudomis galima ją išspręsti, nesutrikdant kolektyvo darbo.

Kokia yra laiku neremontuojamų visuomeninių pastatų durų spynų ir vyrių rizika?

Yra daugybė priežasčių, dėl kurių būtų rizikinga atidėlioti visuomeninių pastatų ir vidinių patalpų durų bei jų priedų, o ypač – spynų keitimą arba remontą. Viena dažniausių – jei durys neatsidaro arba neužsidaro taip lengvai kaip anksčiau, tai gali būti pirmieji lankstų, nepritaikytų durų svoriui ir pločiui arba jų nusidėvėjimo požymiai. Abiem atvejais durys krypsta, o spynos liežuvėlis pasislenka jam skirtos nišos staktoje atžvilgiu.

Tokiu atveju nepadėtų nei jokie saviveikliniai spynų taisymai, nei keitimai, o pabandžius duris atrakinti didesne jėga galima sugadinti bet kurią spyną. Tikrąją spynos strigimo priežastį – krypstančias duris – gali nustatyti, o durų geometriją sureguliuoti tik patyręs durų remonto meistras. Mūsų meistrų darbo patirtis šioje srityje skaičiuojama jau 3-iąjį dešimtmetį.

Stringanti visuomeninių patalpų spyna – rimtų problemų pranašas

Pradedančių strigti visuomeninės paskirties patalpų durų spynų keliama rizika yra iš tikrųjų didesnė, nei galėtų atrodyti šios problemos dar nepatyrusiems. Spyna gali taip užsikirsti, kad nebus įmanoma nei atrakinti, nei užrakinti. Viešojo naudojimosi patalpoms tai reikštų, kad nei darbuotojai, nei lankytojai negalės nei įeiti, nei išeiti.

Tvarkingos, lengvai varstomos durys yra savalaikės jų priežiūros rezultatas ir saugaus jomis naudojimosi sąlyga

Tvarkingos, lengvai varstomos durys yra savalaikės jų priežiūros rezultatas ir saugaus jomis naudojimosi sąlyga.

Kad nerakinamų durų saugumo funkcijos netektų perimti patiems, svarbu laiku pakviesti meistrą

Kad nerakinamų durų saugumo funkcijos netektų perimti patiems, svarbu laiku pakviesti meistrą.

Problema tampa aštresne, jeigu taip nutinka po įmonės darbo laiko arba prieš darbo laiką. Tačiau gali būti ir atvirkščiai: atvertų durų neįmanoma užrakinti. O tada palikti nesaugiai rakinamas arba ir visai neužrakintas duris ne darbo metu prilygtų prašymui, kad kas nors apvogtų.

Verta įsidėmėti, kad pabandžius laužti spyną patiems, dažniausiai durų varčia sugadinama taip, kad tenka keisti visas duris, nes įmontuoti kitą spyną jau nebėra kur. Po tokių neprofesionalių intervencijų tiesiog nebelieka nepažeisto durų ploto, kuriame tvirtai laikytųsi spyna. Todėl visais probleminiais durų bei spynų atvejais – tiek „planiniais“, tiek prireikus avarinio durų atidarymo – palankiausia yra kviesti durų ir spynų remonto meistrą. Avarinio durų atidarymo ir durų bei spynų keitimo ir remonto mūsų meistrų patirtis – nuo 1999 m. Konkrečios visuomeninės paskirties patalpų durų remonto atliekamos mūsų meistrų paslaugos čia.