Durų remontas, šarvo durų atnaujinimasKauno, Vilniaus, Klaipėdos apskrityse

Duru remonto priežastys

Duru remonto priežastys

Nuo dažno durų varstymo – tiesioginės jų paskirties - bei konkrečios aplinkos destruktyvaus poveikio nuolat vyksta natūralūs durų pokyčiai, silpninantys jų saugumą ir menkinantys estetinę išvaizdą. Šių procesų rezultatai neišvengiamai aiškėja per ilgesnį laiką. Iš savo ilgametės durų remonto darbų patirties (nuo 1999 m.) išskiriame dažniausias priežastis ir jų pasekmes, dėl kurių tenka remontuoti įvairių konstrukcijų ir medžiagų įvairios paskirties tiek vidines, tiek lauko duris.Kokios yra dažniausios visų durų remonto priežastys?

Mechaniniai durų varčios pažeidimai

Durys netyčia apgadinamos nešant sunkius baldus arba subraižomos gyvūnų. Jeigu pažeidimai negilūs ir nedidelės apimties, juos galima užglaistyti ir nudažyti tokios pat spalvos dažais, nekeičiant nei medžio masyvo durų, nei šarvo durų skydo. Mechaniniams smūgiams yra jautresnės tuščiavidurės karkasinės durys, todėl svarbu jas labiau pasaugoti.

Po neprofesionalaus avarinio atidarymo dažniausiai sutaisyti durų neįmanoma

Po neprofesionalaus avarinio atidarymo dažniausiai sutaisyti durų neįmanoma.

Durų paviršių dažnai nudrasko, nugriaužia, apibraižo augintiniai

Durų paviršių dažnai nudrasko, nugriaužia, apibraižo augintiniai.

Duris sugadina ir bandantys jas atidaryti „avariniu“ būdu patys šeimininkai arba geranoriški kaimynai. Po tokių saviveiklinių bandymų atidaryti užstrigusią durų spyną dažniausiai durys sugadinamos nepataisomai, todėl tenka keisti ne tik spyną, bet ir pačias duris. Ypač nuostolinga nepataisomai sugadinti šarvo duris. Todėl užstrigus spynai visada pigiau kviesti avarinio durų atidarymo meistrą.

Pabandžius atidaryti užstrigusią išorinių buto durų spyną patiems ar kaimynams su nepritaikytais įrankiais durys dažnai stipriai suniokojamos. Jei dar lieka galimybė jas suremontuoti, galima sakyti, kad savininkui pasisekė. Dažniau po tokios pagalbos durų neįmanoma sutaisyti, todėl jas tenka keisti.

Neprofesionaliai atidarius duris su užstrigusia spyna, buvusi spynos vieta dažniausiai išdraskoma pilna šio žodžio prasme taip, kad įtvirtinti naujos spynos jau neįmanoma. Taip nutinka ir medinėms, ir šarvuotoms durims. Medines karkasines duris, ypač vidines, lengva sulaužyti dėl jų tuščiavidurės konstrukcijos, bandant atidaryti duris su užstrigusiu spynos arba tik rankenos spragtuku nepritaikytais įrankiais. Sulaužytos medinės karkasinės durys dažniausiai yra netaisytinos; taisome tik tuomet, jeigu yra galimybė gauti reikalingas to paties gamintojo durų dalis.

Šiais laikais nusikaltėliai gali patekti į vidų, atsirakinę nesaugias spynas, nepažeisdami durų

Šiais laikais nusikaltėliai gali patekti į vidų, atsirakinę nesaugias spynas, nepažeisdami durų.

Nors ir kaip paradoksaliai atrodytų, tačiau šiais laikais durys nuo vagių ir įsilaužėlių nukenčia rečiau, nei nuo pačių šeimininkų ar pagalbininkų, atrakinančių užstrigusias spynas „avariniu būdu“. Nusikaltėlių technologijos irgi tobulėja, tad jie stengiasi palikti kuo mažiau apsilankymo pėdsakų, ir į būstą patenka dažniau pro nesaugias spynas, nepažeisdami pačių durų. Suprantama, po nusikaltėlių apsilankymo spynos pakeičiamos.

Neteisingai įstatytos durys krypsta nuo savo svorio, sukeldamos eilę kitų problemų:

Neteisingai įstatytų durų sureguliuojame geometriją, atnaujiname sandarinimo tarpines.

Atnaujinus pasenusias duris jos dar ilgai gyvena kartu su naujomis būsto gyventojų kartomis

Atnaujinus pasenusias duris jos dar ilgai gyvena kartu su naujomis būsto gyventojų kartomis.

Krypstančios nuo savo svorio neteisingai įstatytos durys sukelia kitas problemas

Krypstančios nuo savo svorio neteisingai įstatytos durys sukelia kitas problemas.

Duris ir jų priedus sendina laikas

Durys sensta morališkai ir fiziškai, prarasdamos savo buvusią estetišką išvaizdą kaip ir bet kuris kitas nuolat naudojamas gaminys. Morališkai pasenusios durys, jų konstrukcija ir išvaizda ypač nedera prie atnaujinto namo eksterjero arba vidinių būsto patalpų interjero. Tokiu atveju medines ir karkasines duris pakeičiame naujomis, o šarvo durų keičiame tik skydą, jeigu jų konstrukcija yra tvirta ir nepataisomai nesurūdijusi.

Atitarnavę maksimaliai skirtą laiką genda durų saugumo ir kiti priedai. Per ilgesnį laiką natūraliai genda savo paskirtį atlikę net ir kokybiški durų saugumo bei kiti priedai:

Keičiame, montuojame ir remontuojame durų saugumo ir visus kitus priedus. Įvairias spynas montuojame ir keičiame po įsilaužimų, pragręžtų cilindrų, neprofesionalaus avarinio durų atidarymo ir kitais atvejais.

Kokį atmosferos poveikį nuolat kenčia lauko durys?

Lauko durys nuolat patiria įvairius atmosferos poveikius: lietus, sniegas, tiesioginė saulės šviesa, šaltis, karštis. Sąlytis su lauko sąlygomis trumpina durų amžių ir prastina jų išvaizdą.

Neapsaugotos nuo tiesioginės saulės šviesos durys blunka

Neapsaugotos nuo tiesioginės saulės šviesos durys blunka.

Nuo saulės ir kitų lauko sąlygų poveikio išblunka medinių durų varčios ir šarvuotų durų skydų spalva. Priklausomai nuo durų varčios apdailos, išblukusias duris atnaujiname šiais būdais:

Lietaus ir sniego vandens bei drėgmės daroma durims žala:

 

Jeigu gaisras nedeformuoja metalinės durų konstrukcijos, ant jos pritvirtiname naują durų skydą

Jeigu gaisras nedeformuoja metalinės durų konstrukcijos, ant jos pritvirtiname naują durų skydą.

Gaisro žala degių medžiagų durims

Gaisras dažniausiai nepataisomai sugadina medines ir plastikines bei karkasines duris, tačiau neįveikia šarvuotų durų metalinės konstrukcijos. Nudegintą šarvo durų skydą pakeičiame į naują, pritvirtinę jį ant tos pačios konstrukcijos, jeigu ji po gaisro išlieka nedeformuota ir neišsilydžiusi, o medines ir plastikines bei karkasines duris tenka keisti naujomis. Pakeisti bet kurias duris kainuoja ženkliai brangiau, nei jas laiku atnaujinti arba suremontuoti.