Durų remontas, šarvo durų atnaujinimasKauno, Vilniaus, Klaipėdos apskrityse

Durų saugumą padidinantys priedai

Durų saugumą padidinantys priedai

Durų saugumas – dar ne viskas,

tačiau galima prarasti viską,
kas yra už nesaugių durų.

Šiuolaikinės lauko bei vidaus durys neįsivaizduojamos be pačių įvairiausių funkcionalumą, patogumą bei saugumą užtikrinančių priedų. Tačiau nuolat naudojami durų priedai bei detalės per ilgesnį laiką dėvisi nuo trinties, lūžta ir genda.

Durų remontas, šarvo durų atnaujinimas Kauno, Vilniaus, Klaipėdos apskrityse

Visais durų saugumo ir kitų priedų probleminiais atvejais į pagalbą nuo 1999 m. atskuba Kauno ir Vilniaus miestų ir apskričių gyventojų pakviesti mūsų durų remonto meistrai. Nuo 2023 m. duris su jų priedais remontuojame arba keičiame ir Klaipėdos apskrityje.

Tradicinės ir elektroninės durų akutės

Lauko durų akutė – tai svarbus saugumą padidinantis priedas, parodantis, kas ketina patekti į jūsų būstą. Durų akutės būna įvairios – plastmasinės, stiklinės, neperšaunamos, elektroninės. Paprasčiausios durų akutės naudojamos jau kelias dešimtis metų. Šios akutės yra skirtingų optinių parametrų, nes pagal durų storį turi atitikti ir akutės ilgis, t. y. akutės lęšių židinio nuotolis.

El. akutės ekrane vidinėje durų pusėje arba mobiliojo telefono ekrane iš bet kurios vietos aiškiai matosi, kas yra už durų

El. akutės ekrane vidinėje durų pusėje arba mobiliojo telefono ekrane iš bet kurios vietos aiškiai matosi, kas yra už durų.

1 - paprasta tradicinė akutė; 2- el. akutė su integruotu skambučiu; 3-elektroninės durų akutės ekranas.

1 - paprasta „tradicinė“ akutė; 2- el. akutė su integruotu skambučiu; 3-elektroninės durų akutės ekranas.

Per el. akutę iš kitos durų pusės visiškai nesimato, ar žmogus patalpos viduje prie durų prieina, ar ne.

Per el. akutę iš kitos durų pusės visiškai nesimato, ar žmogus patalpos viduje prie durų prieina, ar ne.

Anksčiau buvo populiarios neperšaunamos durų akutės, o pastaruoju metu jas keičia elektroninės durų akutės su ženkliai didesniu matymo lauko kampu, plotu ir ryškesniu vaizdu, nei įprastų tradicinių akučių. Elektroninės durų akutės vaizdą nukreipia į nedidelį patalpoje esantį ekraną arba internetu į išmanųjį mobilųjį telefoną, todėl net nebūnant namuose galima sužinoti, kas pas jus ketino patekti. Šios akutės dažniausiai turi ir judesio daviklio bei skambučio funkcijas.

Elektroninės akutės ekranas, montuojamas vidinėje durų pusėje

Elektroninės akutės ekranas, montuojamas vidinėje durų pusėje.

El. durų akutės ekrano vaizdą geriau susieti su mob. telefonu, kad nereikėtų prieiti prie durų

El. durų akutės ekrano vaizdą geriau susieti su mob. telefonu, kad nereikėtų prieiti prie durų.

El. akutė su integruotu skambučiu, montuojama išorinėje durų pusėje

El. akutė su integruotu skambučiu, montuojama išorinėje durų pusėje.

Elektroninė durų akutė nepalyginamai geriau pasitarnauja už tradicinę net ir nesusieta su internetu bei mobiliuoju telefonu. Tokiu atveju tenka prieiti prie šios akutės ekrano, pritvirtinto vidinėje durų pusėje, kaip ir prie tradicinės. Skirtumas tik toks, kad elektroninės akutės ekrane vaizdas už durų matomas daug ryškiau ir aiškiau, daug didesniame plote ir didesniu kampu, nei per tradicinę akutę. Be to, priėjus iš vidinės durų pusės prie el. akutės ekrano, kitoje durų pusėje esantis žmogus nemato per akutę jokių pokyčių, t. y. neaišku, ar iš vidaus kas priėjo prie durų, ar ne.

Tradicinę durų akutę keičiame į elektroninę labai paprastai ir operatyviai, nes elektroninei akutei tinka tradicinės akutės durų ertmė; joje sumontuota el. akutė laikosi tvirtai ir stabiliai. Elektroninė durų akutė yra nebrangus ir prasmingas šiuolaikinis durų saugumo sprendimas įvairaus amžiaus šeimos nariams.

Durų grandinėlės, skląsčiai

Elementarios durų grandinėlės kadaise buvo vos ne vienintelis saugumą padidinantis durų priedas. Tačiau ši jų paskirtis nuolat atsilieka nuo laiko reikalavimų, pamažu prarasdama savo svarbą ir paklausą. Šiuo metu gaminamos ženkliai tobulesnės ir patikimesnės durų grandinėlės, o kartu su jomis išlieka ir menančios ankstesnius laikus tarsi tradicinės durų grandinėlės, pasirinktos vyresniojo amžiaus žmonių. Todėl montuojame ir taisome įvairios kartos bei modelių grandinėles pagal būsto šeimininkų poreikius, naudojimosi patogumą ir skonį.

Tradicinė, įprasta durų grandinėlė, mėgstama vyresnės kartos žmonių, yra naudojama ir šiais laikais

Tradicinė, įprasta durų grandinėlė, mėgstama vyresnės kartos žmonių, yra naudojama ir šiais laikais.

Šarvo durų ankstesnės kartos daugiaskląstės metalinės durys su grandinėle ir pakabinama spyna

Šarvo durų ankstesnės kartos daugiaskląstės metalinės durys su grandinėle ir pakabinama spyna.

Buto šarvo durys su įmontuotu vidinėje pusėje virš rankenos skląsčiu–„naktinuku“, nematomu išorinėje durų pusėje

Buto šarvo durys su įmontuotu vidinėje pusėje virš rankenos skląsčiu–„naktinuku“, nematomu išorinėje durų pusėje.

Skląsčiai, arba sklendės, senovėje buvo vienas populiariausių Lietuvoje durų fiksavimo įtaisų, naudojamas ir trobose iš vidaus, ir ūkiniuose pastatuose iš išorės. Šiuo metu skląsčiai nėra labai populiarūs, išskyrus skląstį „naktinuką”, montuojamą tik vidinėje durų pusėje ir duris fiksuojantį bei atveriantį tik iš vidaus. Pabrėžtina, kad atrakinti „naktinuką“ iš lauko arba laiptinės pusės nėra jokių galimybių, nes jis neturi jokių sąsajų su išore ir kitoje durų pusėje nesimato.

Šią „naktinuko“ savybę – kad valdomas tik iš vidaus – svarbu prisiminti ir šeimos nariams. Pvz., jei esantis viduje žmogus taip užsisklęs ir kietai užmigs, kiti šeimos nariai į butą nepateks, kol nepažadins miegančiojo, ir durys nebus atrakintos iš vidaus. „Naktinukai“ užtikrina saugų ir ramų visų šeimos narių naktinį miegą.

Įvairių modelių grandinėles, skląsčius-grandinėles ir skląsčius-„naktinukus“, kaip durų saugumą padidinančius priedus, patikimai montuojame individualių būstų duryse.

Durų ribotuvas, leidžiantis tik siaurai praverti duris ir padidinantis būsto saugumą

Durų ribotuvas, leidžiantis tik siaurai praverti duris ir padidinantis būsto saugumą.

Durų skląstis-grandinėlė, montuojama į gaminamas duris ir valdoma suktuku, tvirtai fiksuoja tarpelį tarp durų ir staktos iš vidaus

Durų skląstis-grandinėlė, montuojama į gaminamas duris ir valdoma suktuku, tvirtai fiksuoja tarpelį tarp durų ir staktos iš vidaus.

Durų skląsčiai-ribotuvai

Durų skląstis-ribotuvas – tai dvejopą funkciją turintis durų saugumo priedas, kurio konstrukcija leidžia duris visiškai užsklęsti ir jas ribotai praverti. Šis durų saugumo priedas, fiksuojantis duris pasirinktoje pozicijoje ir iš lauko pusės neleidžiantis atidaryti durų plačiau, yra patikimesnis ir šiuolaikiškesnis nei durų grandinėlė.

Yra modernesnių sprendimų ir už šiuos skląsčius-ribotuvus, tačiau šiandien jie dar „nenurašomi“. Skląsčiai-ribotuvai yra išlikę vyresnės kartos gyventojų butuose, ir prireikus juos taisome arba keičiame. Patvarūs, šiuolaikiniai kokybiški durų skląsčiai, montuojami į naujas duris, yra MOTTURA gamintojo.

Kaiščiai, apsaugantys duris nuo iškėlimo

Šie durų saugumą sustiprinantys kaiščiai yra labai tvirti, todėl neleidžia iškelti durų net nupjovus jas laikančius vyrius. Apsauginius durų kaiščius montuojame ir remontuojame nuo 1999 m., ir šis būsto saugumą padidinantis sprendimas visiškai pasiteisina.

Paruoštos remontui šarvo durys su stacionariais kaiščiais, saugančiais nuo durų iškėlimo net nupjovus vyrius

Paruoštos remontui šarvo durys su stacionariais kaiščiais, saugančiais nuo durų iškėlimo net nupjovus vyrius.

Raktu valdomi šarvo durų spynos kaiščiai su papildomai apsaugotu nuo pragręžimo cilindru

Raktu valdomi šarvo durų spynos kaiščiai su papildomai apsaugotu nuo pragręžimo cilindru.

Apsauginiai durų kaiščiai yra stacionarūs, jų funkcija visiškai kita, nei spynos kaiščių. Spynos kaiščiai fiksuoja duris, užrakinus spyną ir neleidžia jų atidaryti, o apsauginiai durų kaiščiai saugo duris nuo iškėlimo, nupjovus vyrius.

Kaiščiai montuojami „nugarinėje“ durų pusėje – toje, kur tvirtinami vyriai. Uždarius duris, kitas kaiščio galas įsitvirtina jam skirtoje durų staktos vietoje. Kaiščiai nuo durų iškėlimo tvirtinami nebūtinai ties vyriais, gali būti ir aukščiau, ir žemiau. Jų kiekis paskaičiuojamas pagal durų dydį.

Kaiščiai, apsaugantys duris nuo iškėlimo, dažniausiai montuojami naujose duryse, ypač šarvuotose. Tačiau per ilgesnį laiką jie dėvisi, gali atsisukti, atsipalaiduoti; girgždėti ar net iškristi. Visais atvejais šiuos durų apsaugos priedus sutaisome arba pakeičiame naujais. Durų saugumą padidinančių priedų ir jų montavimo darbų kaina

Durų saugumą padidinančių priedų ir jų montavimo darbų kaina

Durų priedai, montavimo darbai
Kaina* Eur nuo
Durų akutės
Tradicinė durų akutė
15
Elektroninė akutė
65
El. akutė su internetu
100
Durų akutės montavimo darbai
20
Durų grandinėlės, skląsčiai, ribotuvai
Durų skląstis-grandinėlė
60
Durų skląstis, sklendė
50
Durų skląstis-ribotuvas
60
Durų atidarymo ribotuvas
30
Durų skląsčio, sklendės montavimo darbai
50
Kaiščiai, apsaugantys duris nuo iškėlimo (1 vnt. su montavimo darbais)
20
Spynų korpusų ir cilindrų apsaugos priedai
Plokštelinių spynų korpuso apsauginė plokštelė nuo pragręžimo
40
Cilindrinių spynų korpuso apsauginė plokštelė
30
Cilindrinių spynų cilindro apsauga
30
Plokštelinių spynų korpuso apsauginė plokštelė nuo pragręžimo
40
Cilindrinių spynų korpuso apsauginė plokštelė
30
Grūdinto plieno plokštelės montavimas
40
Papildoma grūdinto plieno cilindro apsauga
40
Cilindro apsaugos montavimas
30
Konsultacija visais durų saugumą padidinančių priedų klausimais
Nemokama

* Detalesnės kitų durų remonto darbų kainos yra kainyne

Mob. +370 676 01168 Pasiteirauti Kviesti durų meistrą