Durų remontas, šarvo durų atnaujinimasKauno, Vilniaus, Klaipėdos apskrityse

Durų vyriai, rankenos, antipanikai

Durų vyriai, rankenos, antipanikai

Durų vyriai, lankstai

Durų vyriai yra viena labiausiai besidėvinčių detalių. Todėl juos neišvengiamai prireikia keisti, nes jie per ilgesnį laiką susidėvi, sulūžta, nulinksta. Tačiau per ilgametę mūsų darbo patirtį pastebėta, kad net ir naujos vienerios iš 100-200 durų sukrypsta nepataisomai dėl netinkamai parinktų konkrečioms durims vyrių. Tokius vyrius belieka pervirinti, t. y. pakeisti naujais.

Keičiame įvairaus tvirtumo vyrius, pritaikytus namų, butų, ofisų ir kitų pastatų įvairios paskirties vidaus ir lauko durims

Keičiame įvairaus tvirtumo vyrius, pritaikytus namų, butų, ofisų ir kitų pastatų įvairios paskirties vidaus ir lauko durims.

Kairėje – modernios matinio stiklo ofiso durys, jų vyrius ir spynas reguliuojame ir keičiame; dešinėje – šarvo durų vyris, taikomas prie durų gabaritų

Kairėje – modernios matinio stiklo ofiso durys, jų vyrius ir spynas reguliuojame ir keičiame; dešinėje – šarvo durų vyris, taikomas prie durų gabaritų.

Mūsų meistrai jau 3-ią dešimtmetį (nuo 1999 m.) keičia įvairios paskirties pastatų (butų, namų, visuomeninių patalpų) įvairių konstrukcijų ir medžiagų durų (medinių, šarvuotų, stiklinių, aliumininių, plastikinių, kompozicinių) įvairius lankstus, arba vyrius. Dirbame Kauno ir Vilniaus apskrityse, o nuo 2023 m. – ir Klaipėdos apskrityje.

Šiuolaikinių vyrių gausus asortimentas yra pritaikytas ir durų įvairovei. Vyrius parenkame pagal konkrečių durų konstrukciją, jų tipą, svorį ir plotį. Tinkamai pritvirtinti kokybiški durų vyriai užtikrina lengvą durų varstymą. Jeigu vyriai yra per silpni, durys krypsta ir lankstus išlaužia. Dėl nepritaikytų, per silpnų lankstų arba per mažo jų kiekio durys krypsta arba leidžiasi žemyn, sugadindamos spynas taip, kad stipriau pasukus raktą spyna gali užstrigti. Norint išsaugoti nepažeistas duris, tokiu atveju būtina kviesti avarinio durų atidarymo meistrus.

Nulenkiamos ir patraukiamos durų rankenos

Durų rankenos yra seniai naudojamas ir labai ištobulintas būtinasis durų priedas. Durų rankenų – tiek valdančių spynos spragtuką, tiek patraukiamųjų (nenulenkiamų), stabiliai įtvirtintų į durų varčią, pagrindinė funkcija yra atidarinėti ir švelniai uždarinėti duris. Be šios pagrindinės rankenų paskirties yra svarbi ir jų estetinė išvaizda, priderinta prie durų modelio ir stiliaus.

Lauko durų patraukiamos rankenos iš lauko pusės ir spragtuką valdančios nulenkiamos rankenos iš vidaus pusės montavimas

Lauko durų patraukiamos rankenos iš lauko pusės ir spragtuką valdančios nulenkiamos rankenos iš vidaus pusės montavimas.

Vidinių būsto durų nulenkiamos rankenos ir ja valdomo spragtuko montavimas

Vidinių būsto durų nulenkiamos rankenos ir ja valdomo spragtuko montavimas.

Stiklinių lauko durų patogios ir populiarios šiuolaikinės ilgosios rankenos

Stiklinių lauko durų patogios ir populiarios šiuolaikinės ilgosios rankenos.

Durų rankenos kartais atlieka netgi kelias funkcijas:

Šarvuotų durų rankenos padėtis yra svarbi durų rakinimo metu ir turi nemažą įtaką spynos ilgaamžiškumui. Spyna tausojama labiau, jei durų rakinimo metu rankena nenulenkiama. Jei šiek tiek nulenkta – dar nėra labai blogai, bet jei nulenkiama labiau, tuomet spynai atsiranda papildomos apkrovos. Šarvo durų spynos rakinimo metu geriau rankenos nenulenkti. Medinių durų rakinimo metu rankenos padėtis didelės reikšmės spynai neturi.

Ar durų rankena gali būti ir lauko, ir vidinių durų avarinio atidarymo priežastimi?

Durų spynos korpuse yra spyruoklinis mechanizmas. Nulenkus rankeną, spyruoklė atitraukia spragtuką (liežuvėlį). Sulūžus spyruoklei, spyna neveikia – spragtukas atsipalaiduoja ir lieka prieš tai buvusioje padėtyje. O tada žmogus lieka toje durų pusėje, kurioje jam esant sulūžo rankenos spyruoklė, ir problemos patiriamos rimtesnės, nei galėtų atrodyti jų nepatyrusiems. Tai viena avarinio lauko durų atidarymo priežasčių iš daugelio.

Vidinės patalpų durys irgi užsitrenkia, todėl tenka kviesti avarinio durų atidarymo meistrą ir kartais keisti spyną

Vidinės patalpų durys irgi užsitrenkia, todėl tenka kviesti avarinio durų atidarymo meistrą ir kartais keisti spyną.

Panašiu principu gali užstrigti ir vidinių durų spragtukas be spynos. Tokiu atveju galima pasilikti vonios arba tualeto patalpoje, kol bus suteikta avarinio durų atidarymo pagalba. Esminis klausimas – kas ir kada tą pagalbą iškvies arba suteiks.

Ypač svarbu išlikti budriems ir pasiimti mobilųjį telefoną, einant į balkoną arba kitas vidines uždaromas patalpas su nulenkiama durų rankena, nebūtinai rakinamas, jeigu tuo metu namuose yra tik vienas suaugęs šeimos narys ir mažamečiai vaikai. Bandant išlaužti spyną, labai stipriai stumiant arba smūgiuojant į duris, galima išlaužti durų rėmą, nes vidinės durys dažniausiai yra lengvos konstrukcijos karkasinės.

Profesionalaus avarinio durų atidarymo metu, kitaip nei mėgėjiško, nedaroma jokia žala durims

Profesionalaus avarinio durų atidarymo metu, kitaip nei mėgėjiško, nedaroma jokia žala durims.

Todėl siūlome laiku reaguoti į bet kokius tiek spynų rakinimo, tiek rankenų lenkimo pokyčius. Jeigu rankena stabilioje būklėje yra palinkusi – tai signalas, kad spragtukas turi problemų. Tokia problema gali atsitikti ir vidaus patalpų durims tiek su rakinama spyna, tiek be jokios spynos, kai spragtukas valdomas tik rankenos mechanizmo.

Evakuacinių durų antipanikai

Antipanikai – tai įrenginiai, montuojami ant avarinio išėjimo durų ir pavojaus atveju leidžiantys atidaryti duris be rakto, tik paspaudus jų rankeną. Antipanikus privaloma sumontuoti ant visų visuomeninės paskirties pastatų evakuacinio išėjimo durų bei atnaujinamų (renovuojamų) ir naujai statomų daugiabučių namų laiptinių durų.

Visuomeninės paskirties evakuacinėse patalpose antipanikai yra privalomi

Visuomeninės paskirties evakuacinėse patalpose antipanikai yra privalomi.

Kaip ir bet kuris gaminys, antipanikai gali sulūžti, tad mūsų meistrai patikrina jų saugumą, suremontuoja arba įrengia naujus. Evakuacinių durų antipanikus montuojame maždaug nuo 2015 metų.

Durų vyrių, rankenų, antipanikų ir jų montavimo darbų kaina

Durų priedai, montavimo darbai
Kaina* Eur nuo
Durų vyriai, arba lankstai vienerioms durims
25
Šarvuotų durų vyrių pervirinimas vienerioms durims (durų išvežimas į dirbtuves, plokštės nuėmimas, vyrių pervirinimas, plokštės pritvirtinimas, durų atvežimas, įstatymas)
150
Medinių ir kitų durų vyrių keitimo darbai
50
Nulenkiamos durų rankenos – 1 komplektas
30
Patraukiamos durų rankenos – 1 komplektas
50
Durų rankenų montavimo darbai – 1 komplektas
20
Evakuacinių durų antipanikas
50
Konsultacija visais durų priedų montavimo klausimais
Nemokama

* Detalesnės kitų durų remonto darbų kainos yra kainyne

Mob. +370 676 01168 Pasiteirauti Kviesti durų meistrą