Durų remontas, šarvo durų atnaujinimasKauno, Vilniaus, Klaipėdos apskrityse

Kada kviesti spynų remonto meistrą?

Kada kviesti spynų remonto meistrą?

Spyna yra pirmoji ir dažnai vienintelė apsauga nuo nepageidaujamų svečių, todėl į jos veikimą derėtų žiūrėti rimtai. Visos spynos, o ypač – dažnai naudojamos, per laiką dėvisi ir anksčiau ar vėliau gali sugesti. Norėtume pabrėžti, kad stringanti spyna pati savaime nepasitaisys.

Kai kurie gedimai iš pradžių gali neatrodyti svarbūs; galima pagalvoti, kad spyna yra tik šiek tiek sunkiau rakinama, ir tiek. Tačiau tai yra pirmieji signaliniai požymiai, kad spyną reikia keisti arba taisyti tuoj pat. Įsidėmėtina, kad vos prasidėję spynos gedimai trukdo kitoms spynos detalėms veikti, kaip numatyta, ir sukelia rimtesnius gedimus. O tuomet – tik laiko klausimas, kada prasidės aiškiau juntamos problemos: nepavyks atsirakinti tiems, kuriems reikia, arba nesaugią spyną lengviau atsirakins tie, kurie išvis nepageidaujami.

Kad taip nenutiktų – savalaikę pagalbą suteikia mūsų meistrai, remontuojantys ir keičiantys įvairių durų spynas nuo 1999 m. Kauno ir Vilniaus, o nuo 2023 m. – ir Klaipėdos apskrityje.

Spynų remonto meistras montuoja vidinių patalpų durų spyną ir atskira rankena valdomą spragtuką

Spynų remonto meistras montuoja vidinių patalpų durų spyną ir atskira rankena valdomą spragtuką.

Kaip atliekame spynų remonto, keitimo ir montavimo darbus?

Patyrę durų spynų keitimo bei remonto meistrai įvertina įvairaus pobūdžio spynų gedimus ir juos pašalina. Netaisytinais atvejais pasenusias spynas keičiame į modernesnes, patikimesnes, patvaresnes naujos kartos spynas. Įvairios paskirties pastatų durų spynas parenkame, įvertinę eilę svarbių aplinkybių – nuo kainos iki durų konstrukcijos, modelio, saugumo lygio ir paskirties.

Į nesaugias, lengvai išlaužiamas bei vidinių patalpų duris nėra prasmės montuoti galingą spyną. Pvz., į tualeto arba vonios duris nemontuosime ypatingai aukšto saugumo didelių spynų, nes nėra nei tokio poreikio, nei pritaikytos durys. Plastikinės ir stiklinės durys taip pat neatlaikytų labai didelių, sunkių spynų.

Plastikinių durų sandarumą padidinanti spyna keičiama tokio pat ilgio ir modelio nauja, kaip ir buvusi duryse

Plastikinių durų sandarumą padidinanti spyna keičiama tokio pat ilgio ir modelio nauja, kaip ir buvusi duryse.

Masyvioms namo lauko durims montuojame tvirtas, aukšto saugumo lygio spynas

Masyvioms namo lauko durims montuojame tvirtas, aukšto saugumo lygio spynas.

Tačiau namo lauko šarvo duryse, kurių paskirtis yra užtikrinti saugumą, montuojame ypač saugias spynas, o buto išorinėse šarvo duryse siūlome kelias skirtingų konstrukcijų cilindrines ir plokštelines spynas. Medinėse duryse dažniau montuojame saugias cilindrines spynas.

Dirbame su plačiausią spynų asortimentą Lietuvoje siūlančiomis įmonėmis, naudojame žinomų garsių prekinių ženklų, pvz., MOTTURA, ASSA, EVVA, CISA ir kitas aukšto saugumo lygio kokybiškas spynas. Todėl savo klientams siūlome aukštos kokybės patikimas vokiškas, itališkas, olandiškas, švediškas ir ispaniškas cilindrines bei mechanines spynas.

Tvirta ir kokybiška CISA spyna. Pametus raktą, keičiama tik raktų kombinacija

Tvirta ir kokybiška CISA spyna. Pametus raktą, keičiama tik raktų kombinacija.

Atvykstame į užsakovo nurodytą vietą ir atliekame visus reikalingus spynų remonto, keitimo, montavimo darbus:

Dažniausiai užtenka spyną suremontuoti, ypač jei gedimas yra smulkus ir nereikia keisti didelio kiekio detalių. Keisti visą spyną tikslinga tuomet, kai gedimai yra sudėtingesni arba pati spyna yra nekokybiška ir tikėtina, kad ilgai netarnaus.

Kada spynų remonto meistrai kviečiami nedelsiant?

Pirmieji ženklai, kad spyną būtina remontuoti arba keisti, yra šie:

Laiku nesutaisius būsto durų spynos arba nepakeitus jos į saugią, galima daug prarasti

Laiku nesutaisius būsto durų spynos arba nepakeitus jos į saugią, galima daug prarasti.

Paskutinieji ženklai, kad spyną jau reikėjo remontuoti arba keisti yra tuomet, kai nebegalite įeiti į namus arba randate būstą atrakintą ir apvogtą. Todėl geriau kviesti spynų remonto meistrą vos pastebėjus pirmuosius probleminio spynos rakinimo požymius ir paskutiniųjų nebelaukti. Jei nesate tikri, ar spyną reikia keisti, siūlome pasikonsultuoti su patyrusiu mūsų meistru.

Kokią riziką kelia vidinių patalpų durų rankenos ir spynos?

Verta įsidėmėti, kad genda ir vidinių durų spynos: nutrūkus rankenos spyruoklei, spragtukas tampa nevaldomas. Jei taip nutinka uždarytoms vidinės patalpos durims, už jų esantis suaugęs žmogus be specialių įrankių arba papildomos pagalbos pats durų neatidarys. Nebent pakaktų fizinės jėgos išlaužti duris arba spyną. Tačiau toks „išsivadavimo“ iš uždaros patalpos būdas – ne pats geriausias sprendimas, nes išlaužus vidinių durų spyną praktiškai išlaužiamos ir tuščiavidurės pačios durys. O tada jas reikia keisti.

Vidinės būsto durys irgi užsitrenkia, todėl norint išsaugoto duris tenka kviesti avarinio durų atidarymo meistrą ir keisti spyną

Vidinės būsto durys irgi užsitrenkia, todėl norint išsaugoto duris tenka kviesti avarinio durų atidarymo meistrą ir keisti spyną.

Labai svarbu, kurioje patalpoje ir kokio amžiaus žmogus gali likti už užtrenktų vidinių durų. Situacijų būna įvairių, tačiau vienos nepalankiausių – užsitrenkti be mobiliojo telefono vonios arba tualeto patalpose esant namuose mažamečiams vaikams. O kas būtų, jeigu vidinėje patalpoje duris užsitrenktų mažametis vaikas? Suvokti tokios problemos rimtumą lakios vaizduotės nereikia. Todėl tikslinga pasigilinti į savo vidinių patalpų durų spragtukų ir rankenų konstrukciją ir kilus klausimų, prašome kreiptis į patyrusius spynų meistrus, padedančius visais probleminiais durų ir spynų atvejais.

Jei sugedo ar susidėvėjo durų spynos mechanizmas ar pametėte raktus, jeigu dėl nepatikimo durų užrakto jaučiatės nesaugūs – laikas tuoj pat ir nedelsiant kviesti spynų remonto meistrą.

Spynų gedimo priežastys

Greičiau genda netinkamai įstatytos, nekokybiškos, seno modelio, iš prastų medžiagų pagamintos spynos. Kartais ankstesniojo modelio, t. y. ne elektroninę spyną tenka keisti tiesiog pametus raktą. O raktą pagaminti ne visada įmanoma. Pvz., rakto kopijų dirbtuvė negamins, jeigu raktas yra specialiai apsaugotas nuo kopijų.

Pakitęs durų rakinimas nebūtinai siejamas su spyna. Sunkiau rakinama durų spyna gali būti ir kaip krypstančių durų pasekmė dėl per silpnų ar nusidėvėjusių vyrių, ypač būdinga visuomeninių pastatų durims dėl dažno durų varstymo, arba – dėl neteisingai įstatytų ir krypstančių pačių durų.

Neprofesionalus avarinis durų atidarymas yra dažna spynų keitimo priežastis

Neprofesionalus avarinis durų atidarymas yra dažna spynų keitimo priežastis.

Spynų remonto meistras nuima apyraktę, kad galėtų nustatyti spynos gedimo priežastį

Spynų remonto meistras nuima apyraktę, kad galėtų nustatyti spynos gedimo priežastį.

Tačiau stringančios spynos priežastys gali glūdėti ir pačioje spynoje arba neteisingai pritvirtintoje apyraktėje. Kai spyna atitarnauja jai skirtą laiką (apie 200 000 ciklų), dažniausiai sugenda nepataisomai ir belieka ją keisti į naują. Visais atvejais laiku nepašalinus spynos strigimo priežasties arba nepakeitus pačios spynos, ji užstringa neatrakinamai ir sukelia rimtų bėdų. Durų spynos dėvisi ne vien tik fiziškai, bet, kaip ir viskas, sensta ir morališkai. Ypač svarbu laiku pakeisti „garbaus amžiaus” durų spynas į šiuolaikines ir saugesnes, turint omenyje, kad galimų įsilaužėlių technologijos irgi tobulėja. Tad šiandien jau neatrodys saugi ir patikima spyna, įsigyta prieš keliasdešimt metų, nors ji būtų dar visiškai naujutėlė ir nepanaudota. O ką jau kalbėti apie seniai pirktas, nuolat naudojamas, nusidėvėjusias nesaugias spynas? Be abejo, kiekvienos šeimos ir jos turto saugumas yra vertas saugios, patikimos spynos. Kad Jūsų lauko durų spynų netektų dažnai taisyti ar keisti, rekomenduojame įsigyti labai saugias, sparčiai populiarėjančias šiuolaikines elektronines išmaniąsias spynas arba labai aukštos kokybės patikimų gamintojų tvirtas mechanines spynas pagal poreikius ir galimybes.