Durų remontas, šarvo durų atnaujinimasKauno, Vilniaus, Klaipėdos apskrityse

Namo ir buto durų tinkamumo kriterijai, remontas

Namo ir buto durų tinkamumo kriterijai, remontas

Neverta rizikuoti viskuo,
ką saugo nesaugios durys.

Namo lauko durys yra originalios, vienetinės, dažnai su šaliduriais bei viršduriais, tad platesnės, aukštesnės ir apskritai didesnės bei masyvesnės už buto duris. Tiek lauko, tiek vidinių namo durų bendra savybė yra ta, kad jos nėra amžinos. Todėl ateina metas, kai norint pratęsti naudojimosi durimis laiką, būtina jas atnaujinti arba remontuoti.

Daugeliu atvejų namo lauko durų remonto darbai yra tokie patys arba labai panašūs į buto išorinių durų remonto darbus. Tad remontuojame įvairias tiek namo lauko, tiek buto išorines duris kartu su montuojamais durų saugumo bei kitais priedais ir atitinkančiomis šių durų saugumą spynomis.

Namo lauko klasikinių plastikinių durų rankenos montavimas

Namo lauko plastikinių durų rankenos montavimas.

Vidinių patalpų durų suktuko montavimas

Vidinių patalpų durų suktuko montavimas.

Namo ir buto vidinės durys yra daug lengvesnės, jų konstrukcija visais atžvilgiais yra paprastesnė, o gabaritai – mažesni už tvirtesnių, saugesnių ir brangesnių namo lauko ir buto išorinių durų dydį. Tik namo vidaus durys dažniausiai yra didesnės už buto vidaus duris, nes namo viduje yra daugiau erdvės.

Tačiau tarp namo lauko ir buto išorinių durų yra ir skirtumų, nes ne visada tų pačių medžiagų durys ir tie patys jų priedai gali vienodai gerai tikti ir butui, ir namui. Esminės šių skirtumų priežastys:

Techniškai galima ir sumontuoti, ir remontuoti bei keisti tiek namo, tiek buto visų medžiagų duris ir jų priedus, tačiau dėl aukščiau paminėtų priežasčių ne visų medžiagų ir konstrukcijų durys ir ne visi jų priedai vienodai tinka arba visai netinka namui ar butui.

Namo ir buto durų, jų spynų ir priedų remonto bei keitimo darbų palyginimo lentelė

Durų tinkamumas namui arba butui pagal atsparumą drėgmei ir lauko sąlygoms

Durų pavadinimas
/ remonto pobūdis
Tinka
namui
(lauko)
Tinka
butui
(išorinės)
Priežastys, dėl kurių ne visos durys tinka ir namui, ir butui
/ dažniausi remonto darbai
Šarvo durys su medžio dulkių MDF dažytu ar frezuotu skydu Taip Rečiau Atsparios lauko drėgmei, tad bute nebūtinos. Labiau tinka pirmo aukšto butams. Mažiau nukenčia jei kaimynai aplieja vandeniu.
Šarvo durys su medžio drožlių LMDP skydu Ne Taip Neatsparios lauko drėgmės poveikiui.
Šarvo durys su medžio lukšto faneruotu skydu Ne Taip Neatsparios drėgmei. Nusidėvėjusias atnaujiname, nepakeitę skydo – nušveičiame, nudažome arba perlakuojame kaip natūralią medieną; prireikus pakeičiame spalvą beicu arba pasirinkto atspalvio laku.
Medinės faneruotos durys Ne Taip Neatsparios drėgmei, nusidėvėjusią varčią atnaujiname panašiai kaip ir šarvuotų durų faneruotą skydą.
Medžio masyvo durų varčia Taip Taip  
Klijuoto medžio durų varčia Taip Rečiau Gaminamos iš stačiakampių, suklijuotų iš kelių faneros arba medžio sluoksnių. Tokios durys yra tvirtesnės, nesikraipo. Durys yra atsparios drėgmei, o buto durų drėgmė neveikia, nebent užpila kaimynai; išdžiūvusios gali sutrūkinėti, nedidelius įtrūkimus užglaistome.
Aliuminio rėmai (gali būti su stiklo varčia) Taip Ne Aliuminio durys yra ilgaamžės, jos nesikraipo. Varčia gali būti pagaminta iš organinio arba plėvele sutvirtinto stiklo, kuriam sudužus gabaliukai neišsibarsto. Įtrūkusią arba sudužusią stiklo varčią keičiame.
Plastikiniai rėmai su stiklo varčia Taip Taip Buto durys į balkono pusę dažniausiai yra montuojamos plastikinių langų gamintojų, tačiau prireikus galime jas remontuoti ir keisti.
Kiniškos durys Taip Taip Remontuojame dar išlikusių kiniškų durų spynas, keičiame jų cilindrus, sureguliuojame vyrius, o atnaujinti durų varčią neekonomiška.
Krypstančių durų geometrijos sureguliavimas Taip Rečiau Dažniau krypsta namo lauko durys dėl aplinkos poveikio.
Paties savininko įsigytų vidaus / lauko durų įstatymas Rečiau Taip Namo durys dažniau gaminamos pagal individualius užsakymus, tad jas įstato gamintojai, o butams perkamos standartinės. Prieš įsigyjant duris labai svarbu pasitarti su patyrusiu durų remonto meistru, kuris tas duris įstatys.

Durų saugumo ir kitų priedų tinkamumo namui arba butui palyginimas

Durų priedas
/ remonto pobūdis
Tinka
namui
(lauko)
Tinka
butui
(išorinės)
Priežastys, dėl kurių ne visi priedai tinka ir namui, ir butui
/ dažniausi remonto darbai
Elektroninės ir tradicinės durų akutės Nebūtina Taip Buto duryse montuojamos dėl saugumo, o namo – labiau dėl estetikos; ateinantys svečiai matosi pro langą, ir neatidarius vartų – neįeis.
Durų grandinėlės, skląsčiai, skląsčiai-ribotuvai Ne Taip Naudojami butuose vyresnės kartos gyventojų.
Kaiščiai, apsaugantys duris nuo iškėlimo Rečiau Taip Namo duris dažnai saugo signalizacija, tad kaiščiai beveik praranda prasmę. Tačiau jie ženkliai sustiprina buto durų saugumą.
„Naktinukai“, montuojami tik vidinėje durų pusėje Taip Taip Abiejų būstų gyventojai jaučiasi saugiau žinodami, kad iš išorės šio „naktinuko“ niekas neatsirakins, nes išorinėje durų pusėje nėra jokių jo požymių.
Durų vyrių ir geometrijos reguliavimas Taip Taip Tinkamai parinkti ir pritvirtinti vyriai bei taisyklinga durų geometrija svarbi kiekvienoms durims.
Durų sandarumo padidinimas Taip Taip Šiluma taupoma kiekviename būste
Durų pritrauktuvai Taip Naujos statybos Privalomi priešgaisrinės saugos reikalavimai, kad išbėgus iš degančios patalpos, durys pačios užsidarytų ir neplistų liepsna.
Iškilieji ir automatiniai durų slenksčiai Taip Taip Medžio masyvo pabrinkusius slenksčius sureguliuojame, nusidėvėjusius perdažome, perlakuojame, o visus sulūžusius keičiame naujais.
Stiklo paketai Taip Ne Stiklo paketai nenaudojami buto išorės duryse dėl privatumo ir saugumo.

Spynų ir jų saugumo priedų tinkamumo namui arba butui palyginimas

Spynos ir jų priedai
/ paslaugos
Tinka
namui
(lauko)
Tinka
butui
(išorinės)
Priežastys, dėl kurių ne visos spynos ir jų priedai tinka ir namui, ir butui
/ paslaugos ir darbai
Cilindrinės ir plokštelinės spynos, cilindrai, „Karališkojo“ ir „Buratino“ rakto sistemos Taip Taip Spyna parenkama ir montuojama konkrečioms durims pagal jų saugumą, ir paskirtį, atsižvelgus ir iš kokių medžiagų durys yra pagamintos.
Kelios skirtingos papildomos spynos Ne Taip Namo lauko duryse nesiūlome viršutinės spynos, nes ji sudaro apie 15–20 cm šalčio tiltą.
Išmaniosios spynos Taip Rečiau Buto saugumą padidina laiptinės šiuolaikinės spynos (kodinės, telefonspynės, su vaizdo funkcija) ir pačios durys su keliomis skirtingų tipų spynomis.
Spynų saugumo priedai Rečiau Taip Namo durų saugumą padidina šiuolaikinės vaizdo stebėjimo kameros.
Įvertiname draudžiamųjų įvykių žalą Taip Taip Įvertinę draudžiamojo įvykio durų žalą ir atkūrę jų išvaizdą bei funkcijas, išrašome sąskaitą, pagal kurią Draudimo bendrovė paskaičiuoja kompensaciją.

Namo terasų ir buto balkonų durų remontas

Šiuolaikinės balkonų ir terasų durys dažniausiai yra plastikinės, su stiklo paketais ir šilumą izoliuojančiu užpildu bei sandarumą padidinančiomis tarpinėmis.. Tokios durys yra atsparios temperatūrų svyravimams ir drėgmei, jos ilgaamžės. Tačiau plastikinių durų judančiosios dalys nusidėvi lygiai taip pat, kaip ir bet kurių kitų durų. Sulūžta rankenų detalės, fiksatoriai, dėvisi lankstai. Tokius gedimus operatyviai sutvarko mūsų meistrai, sukaupę patirtį nuo 1999 m. Kaune ir Vilniuje, o nuo 2023 m. dirbantys ir Klaipėdoje.

Plastikinės namo terasos durys

Plastikinės namo terasos durys.

Namo terasų ir buto balkonų plastikinių durų konstrukcija yra iš esmės ta pati, skiriasi tik pačių durų dydžiai. Be to, terasų durys dažniau būna dvivėrės.

Ankstesnės kartos plastikinės balkono durys galėjo būti gaminamos iš šalčiui laidesnių, mažiau kamerų turinčių profilių. Kartais balkonuose pasitaiko ir išvis lauko sąlygoms nepritaikytos plastikinės arba dar senesnės kartos medinės nesandarios ir šalčiui laidžios durys.

Jei plastikinės balkono arba terasos durys nepritaikytos lauko sąlygoms – jos ilgai neatlaikys nei karščio, nei šalčio, nei juo labiau – jokių temperatūros pokyčių. O tada šios durys išsikraipo ir tampa sunkiau varstomos, nesandarios. Tokių durų geometrijos sureguliuoti neįmanoma, todėl jas pakeičiame kokybiškomis, pritaikytomis lauko sąlygoms naujos kartos sandariomis plastikinėmis durimis.

Namo ir buto durų remonto kaina

Namo durų priedai, jų remonto darbai
Kaina* Eur nuo
Namo durų montavimo darbai
100
Šarvo durų skydo atnaujinimo darbai
100
Šarvuotų durų vyrių pervirinimas vienerioms durims (durų išvežimas į dirbtuves, plokštės nuėmimas, vyrių pervirinimas, plokštės pritvirtinimas, durų atvežimas, įstatymas)
150
Medinių ir kitų durų vyrių keitimo darbai
50
Durų pritrauktuvas
50
Lauko durų pritrauktuvo montavimo darbai
50
Durų sandarikliai, tarpinės
20
Sandarinimo tarpinių keitimas
20
Nerūdijančio plieno slenkstis
30
Nerūdijančio plieno slenksčio montavimo darbai
20
Durų stiklo paketas
100
Stiklo paketo keitimas
100
Avarinis durų atidarymas
40
Buto durų priedai, jų remonto darbai
Kaina* Eur nuo
Buto vidaus durų montavimas
80
Šarvuotų durų apdailinio skydo keitimas
100
Durų geometrijos atstatymas
50
Durų spynos keitimas
20
Durų vyriai, arba lankstai vienerioms durims
25
Medinių ir kitų durų vyrių keitimo darbai
50
Durų sandarikliai, tarpinės
20
Sandarinimo tarpinių keitimas
20
Avarinis durų atidarymas
40
Konsultacija visais durų remonto klausimais
Nemokama

* Detalesnės kitų durų remonto darbų kainos yra kainyne

Mob. +370 676 01168 Pasiteirauti Kviesti durų meistrą