Durų remontas, šarvo durų atnaujinimasKauno, Vilniaus, Klaipėdos apskrityse

Kada šarvo durų skydai nekeičiami

Kada šarvo durų skydai nekeičiami

Kiekvienų durų atnaujinimo priežastys yra individualios, todėl įvertinę problemą vietoje, o kartais ir telefonu, konsultuojame ir patariame, kuriais atvejais racionalu keisti šarvo durų skydą nauju, po kokio pobūdžio pažeidimų durų skydas nenukenčia, o kuriais atvejais ekonomiškiau pakeisti visas duris.

Kada šarvo durų skydo atnaujinti neverta?

Ilgametė, nuo 1999 m. sukaupta mūsų meistrų darbo patirtis sako, kad keisti šarvo durų skydą neracionalu šiais atvejais:

Jei durys yra garbaus amžiaus, peršąlančios ir per savo gyvenimą sukaupusios tiek problemų, kad reikėtų keisti viską arba beveik viską iš esmės. Tuomet palankiau įsigyti naujas duris.

Jeigu gaisro metu negrįžtamai deformuojasi metalinis durų karkasas.

Kai gaisrininkai išpjauna duris, skubėdami gelbėti žmonių gyvybes, visada svarbesnes už duris.

Kai užsikirtus durų spynai nekviečiamas avarinio durų atidarymo meistras, ir durų spyną išlaužia nepritaikytais įrankiais pats būsto savininkas arba kaimynas.

Jeigu gaisro metu negrįžtamai deformuojasi metalinis durų karkasas, palankiau įsigyti naujas duris

Jeigu gaisro metu negrįžtamai deformuojasi metalinis durų karkasas, palankiau įsigyti naujas duris.

Išlaužus savo šarvo durų spyną pačiam savininkui arba draugiškiems kaimynams – nuostoliai užprogramuoti išsyk. Po neprofesionalios pagalbos, nors ir geranoriškos, dažnai nebelieka jokių galimybių tose nukentėjusiose duryse įmontuoti kitą spyną.

Atidarius užstrigusią spyną nepritaikytais įrankiais, durų taisyti ir atnaujinti dažniausiai neverta

Atidarius užstrigusią spyną nepritaikytais įrankiais, durų taisyti ir atnaujinti dažniausiai neverta.

Nors šarvo durų metalo konstrukcija yra labai tvirta, tačiau su nepritaikytais avariniam durų atidarymui įrankiais (pvz., laužtuvu, kirviu) – vis tik įveikiama. Net metalinis durų karkasas sulankstomas, sumaitojamas taip, kad spynos tvirtinimo vietoje nebelieka reikiamo nesugadinto durų ploto ir kiekio. O tada belieka keisti duris į visiškai naujas.

Po kokių ekstremalių spynos atrakinimų nepadaroma žala nei durims, nei jų skydams?

Atsakingai konstatuojame, kad užstrigusią durų spyną operatyviai atrakina patyrę avarinio durų atidarymo mūsų meistrai, visiškai nepažeisdami nei pačių durų konstrukcijos, nei jų skydo.

Šiuolaikiniai nusikaltėliai dažnai patenka pro nesaugias spynas, nepažeisdami durų

Šiuolaikiniai nusikaltėliai dažnai patenka pro nesaugias spynas, nepažeisdami durų.

Verta žinoti, kad šarvuotų durų dažniausiai nepažeidžia vagys, atsirakindami nesaugias spynas, savo nusikalstamai veiklai naudodami nuolat tobulėjančias spynų atrakinimo arba įsilaužimo technologijas. Šiais laikais nusikaltėliai, patekę į būstą pro nesaugias durų spynas, beveik nepalieka akivaizdžių įsilaužimo pėdsakų nei duryse, nei spynose.

Susiduriame su atvejais, kai spynos pažeidimo, dažniausiai – pragręžimo požymius gali nustatyti tik patyręs spynų remonto meistras. O būsto gyventojams ir apskritai ne specialistams apžiūrint pragręžtą spyną be akivaizdžių įsilaužimo požymių gali atrodyti, kad gyventojai patys paliko neužrakintas duris. Visais šiais atvejais svarbu nedelsiant kviesti policiją, spynų keitimo meistrą ir, jei būstas apdraustas – pranešti draudimo bendrovei. Norėtume pabrėžti, kad mūsų spynų ir durų meistrai vertina draudžiamųjų įvykių durų žalą.

Po nusikaltėlių įsilaužimų pro šarvuotas arba medžio masyvo duris dažniau tenka keisti durų spyną arba, priklausomai nuo spynos konstrukcijos – tik jos cilindrą, tačiau nereikia keisti nei durų skydo, nei pačių durų. Tačiau šis faktas – ne sprendimas, siekiant apsaugoti savo šeimą ir turtą nuo šiuolaikinių įsilaužėlių, nesugadinančių durų. Todėl svarbu pasirinkti būtent saugias spynas ir kitus papildomus durų bei spynų saugumo priedus bei šiuolaikinius patikimus būsto apsaugos būdus.