Durų remontas, šarvo durų atnaujinimasKauno, Vilniaus, Klaipėdos apskrityse

Buto durų remontas

Buto durų remontas

Išorines ir vidines buto duris remontuojame, atnaujiname ir keičiame nuo 1999 m. Kaune ir Vilniuje, o nuo 2023 m. ir Klaipėdoje. Turime sukaupę ilgametę patirtį, remontuodami įvairias buto duris.

Vidinės buto frezuotos, laminuotos klasikinio stiliaus durys

Vidinės buto frezuotos, laminuotos klasikinio stiliaus durys.

Remontuojame, montuojame ir keičiame buto durų priedus: lankstus, spragtukus, rankenas, sureguliuojame durų geometriją, vidaus durų ribotuvus, sandariklius, pritrauktuvus (naujos statybos butuose durų pritrauktuvai yra privalomi pagal priešgaisrinius reikalavimus, kad išbėgus iš degančio buto, durys užsidarytų pačios, negautų deguonies ir neintensyvėtų liepsna); perlakuojame arba perdažome durų varčią, keičiame šarvo durų apdailos skydus, pritaikydami jų išvaizdą prie interjero.

Durų meistras reguliuoja vidinių buto durų geometriją

Durų meistras reguliuoja vidinių buto durų geometriją.

Esminis išorinių buto durų reikalavimas – jų saugumas; tvirtos PVC dengtos šarvo durys

Esminis išorinių buto durų reikalavimas – jų saugumas; tvirtos PVC dengtos šarvo durys.

Durų meistras keičia išorines buto duris

Durų meistras keičia išorines buto duris.

Apžiūrėję išorinių buto durų į laiptinę ir balkoną būklę, visada įvertiname ir jų saugumo bei garso, šilumos ir drėgmės izoliacines savybes. Buto durys į laiptinės pusę turi būti labai saugios, izoliuoti garsą ir buto šilumą, o durys į balkoną, dažniausiai plastikinės, privalo būti ne tik saugios ir nepralaidžios garsui, bet dar patikimiau izoliuoti šaltį bei drėgmę. Šios balkono durų savybės yra ypač svarbios, jei balkonas yra neįstiklintas.

Plastikinės buto durys į balkoną

Plastikinės buto durys į balkoną.

Jeigu išorinės buto durys į laiptinės ir balkono pusę minėtų esminių reikalavimų neatitinka ir techniškai neįmanoma patobulinti, apie jų būklę detaliai informuojame buto savininką. Tada kartu sprendžiame, ar ekonomiškiau duris remontuoti, ar pakeisti naujomis.

Durims į balkono ir į laiptinės pusę tenka nevienodi varstymo krūviai ir aplinkos poveikiai, todėl šios durys yra gaminamos iš skirtingų medžiagų.

Kokių medžiagų remontuojame išorines buto duris į laiptinės pusę?

Šarvuotų durų remontas

Šarvuotos išorinės buto durys yra vienos saugiausių, o tuo pačiu – ir populiariausių. Buto šarvo durų pusės į laiptinę neveikia lauko sąlygos, todėl racionalu atnaujinti šiam tikslui skirtomis mažiau atspariomis drėgmei nebrangiomis apdailinėmis plokštėmis. Tai nereiškia, kad nėra galimybių atnaujinti ir atspariomis drėgmei plokštėmis, ypač tinkančiomis pirmo aukšto butams.

Išorinės buto šarvo dažytos durys su nerūdijančio plieno intarpais

Išorinės buto šarvo dažytos durys su nerūdijančio plieno intarpais.

Išorinės buto šarvo MDF frezuotos laminuotos durys

Išorinės buto šarvo MDF frezuotos laminuotos durys.

Išorinės buto šarvo laminuotos MDF durys su nerūdijančio plieno intarpais

Išorinės buto šarvo laminuotos MDF durys su nerūdijančio plieno intarpais.

Natūralaus medžio masyvo, klijuoto medžio ir karkasinių faneruotų išorinių buto durų remontas

Medinės durys pasižymi bendra savybe: medžio paviršiai visada skleidžia malonią ir jaukią šilumą, nes jie yra natūralios gamtos dalis, kaip ir pats žmogus. Tačiau pati durų konstrukcija skiriasi iš esmės, todėl sąlygoja durų remonto darbų specifiką, sudėtingumą ir pobūdį.

Medžio masyvo durys gaminamos tik iš reikiamo storio obliuotos, frezuotos ir tvirtai sujungtos monolitinės medienos. Natūralaus medžio masyvo durys yra tvirtesnės, stabilesnės, patvaresnės ir atsparesnės drėgmei už faneruotas duris.

Tačiau medinės durys, kaip ir natūralus nupjautas medis, nuo drėgmės pabrinksta ir išsiplečia, o džiūdamos traukiasi ir vėl „atgauna formą“. Jeigu tokie sausos ir drėgnos aplinkos poveikiai kartojasi dažniau, medinės durys sutrūkinėja.

Masyvioms išorinėms buto durims labai svarbu pritaikyti ir tinkamus vyrus, arba lankstus, kad jie išlaikytų durų svorį. Jei durų lankstai yra per silpni, durys krypsta, o kartu su jomis keičia padėtį ir durų spyna su savo spragtuku, todėl netiksliai pataiko į durų staktos juostelėje jam skirtą ertmę. Tuomet spyna stringa, ir laiku nepakvietus meistro, ji gali užsikirsti taip, kad be profesionalaus avarinio durų atidarymo atrakinti nebus įmanoma.

Faneruotos medinės buto durys į laiptinės pusę

Faneruotos medinės buto durys į laiptinės pusę.

Okoume išskirtinio dizaino šarvo durys su kniedėmis ir kelių sluoksnių frezuota fanera

Okoume išskirtinio dizaino šarvo durys su kniedėmis ir kelių sluoksnių frezuota fanera.

Medžio masyvo durys su ventiliacijos grotelėmis durų apačioje

Medžio masyvo durys su ventiliacijos grotelėmis durų apačioje .

Faneruotos durys, išskyrus pagamintas iš okoume plokščių, negali būti tiesiogiai veikiamos lauko sąlygų, t. y. negaminamos nei namo lauko, nei buto į balkono pusę, nes jos yra neatsparios drėgmei. Gavusi drėgmės, fanera plečiasi, ir durys išsipučia. O džiūvančių durų paviršius traukiasi, ir faneruotas sluoksnis sutrūkinėja. Išorinės faneruotos buto durys gali būti į laiptinės pusę, nes nėra tiesioginės sąsajos su lauku. Natūralios faneros apdaila naudojama ir šarvuotoms, ir medinėms karkasinėms durims. Medinėms karkasinėms durims faneros apdaila klijuojama ir presuojama ant plokštės, o ši tvirtinama ant medinio rėmo. Karkasas-rėmas yra tuščiaviduris, todėl išorinių faneruotų durų karkaso ertmė užpildoma specialia šiltinimo medžiaga (dažniausiai akmens vata), izoliuojančia išorinių buto durų šilumą ir garsą, o vidinių durų tokia ertmė paliekama tuščia, kad durys būtų lengvesnės.

Dėl dažno laiptinės durų varstymo į lauko pusę ir patenkančios į pirmąjį aukštą drėgmės išorinės faneruotos durys nesiūlomos pirmųjų aukštų butuose.

Nors faneruotos durys yra neatsparios drėgmei, tačiau nusidėvėjusį faneruotų durų paviršių kai kuriais atvejais galima atnaujinti, nekeičiant paties skydo. Faneros paviršių nušveičiame ir nudažome arba nulakuojame bespalviu arba pasirinkto atspalvio laku. Norint durų spalvą labiau patamsinti, prieš lakuodami jas beicuojame. Jei durų paviršius netolygiai nublunka, spalvos intensyvumą suvienodiname, nušveitę ir nudažę duris viena spalva.

Visais atvejais atnaujinti faneruotas (ir ne tik) duris yra apie du kartus pigiau, nei keisti naujomis: nereikia nei demontuoti esamų durų staktos, nei laukti, kol bus pagamintos naujos durys.

Remontuotinų klijuoto medžio durų fragmentas

Remontuotinų klijuoto medžio durų fragmentas.

Klijuoto medžio durys gaminamos iš kelių sluoksnių suklijuoto medžio arba faneros. Tokios durys yra tvirtesnės, atsparesnės išsikraipymui. Suklijuoti gabaliukai taip „nevaikšto“, kaip monolitinė mediena. Ypač patvarios ir gražios, prabangiai atrodančios, yra naujos kartos durys. Kol durų paviršius dar nedažytas, jos atrodo tarsi iš skirtingų detalių, o nudažius – įspūdis, kad iš medžio masyvo.

Jei durys yra pagamintos iš per daug drėgnos arba perdžiovintos medienos, neįvertinus drėgmės poveikio jų „vaikščiojimui“ atskirų dalių sujungimo vietose gali atsirasti smulkūs persišviečiantys plyšeliai visam laikui. Tokius plyšelius užglaistome ir lakuojame arba dažome.

Kiniškos durys, anksčiau buvusios populiarios dėl savo žemos kainos ir estetiškos išvaizdos, šiuo metu nėra itin paklausios. Nes jos pagamintos iš plonesnių skardų, kurios lauke nuo drėgmės rūdija.

Kadangi šioms durims buvo suteikiama kelerių metų gamintojo garantija, remontuojame išlikusias kiniškas duris.

Vidinės populiarių paviršių buto durys: 1- dažytos, 2-faneruotos, 3-laminuotos

Vidinės populiarių paviršių buto durys: 1- laminuotos, 2-faneruotos, 3-dažytos.

Buto vidinių durų remontas, atnaujinimas, keitimas

Remontuojame šiuo metu populiarias dažytas, faneruotas ir laminuotas vidines buto duris, montuojame ir keičiame visus jų priedus. Vidinėms buto patalpoms, kaip ir namo, idealiai tinka faneruotos ir dažytos durys, nes jas galima atnaujinti: dažytas perdažyti, o faneruotas – nušveisti ir nulakuoti. Taip atnaujinti laminuotų durų techniškai neįmanoma arba neverta. Buto vidinės durys yra iš tų pačių medžiagų kaip ir namo vidaus durys, todėl panašūs ir jų remonto bei atnaujinimo darbai.

Buto durų remonto kaina

Buto durų remonto kaina priklauso nuo durų tipo ir problemų pobūdžio. Išorinių buto durų remonto kaina gali būti šiek tiek didesnė už vidinių durų remonto kainą. Nes išorinių durų ir jų spynų konstrukcija yra sudėtingesnė, nei vidinių durų.

Buto durų remonto darbai
Kaina* Eur nuo
Buto vidaus durų montavimas
80
Šarvuotų durų apdailinio skydo keitimas
100
Durų geometrijos atstatymas
50
Durų spynos keitimas
20
Durų vyriai, arba lankstai vienerioms durims
25
Medinių ir kitų durų vyrių keitimo darbai
50
Buto durų geometrijos atstatymas
50
Durų sandarikliai, tarpinės
20
Sandarinimo tarpinių keitimas
20
Avarinis durų atidarymas
40
Konsultacija visais buto durų remonto klausimais
Nemokama

* Detalesnės kitų durų remonto darbų kainos yra kainyne

Mob. +370 676 01168 Pasiteirauti Kviesti durų meistrą